Červen 2012

Paloma Faith

6. června 2012 v 22:56 | Jane Green |  Music ♪♫
Brouzdám si tak po YouTobe a najednou narazím na velice zajímavou zpěvačku. Paloma Faith je u nás v ČR ještě poměrně málo známá, ale má velice zajímavý styl. Hodně se zaměřuje na Retro, které přímo dýchá z jejích modelů a písniček. Její vystupování by se dalo přirovnat třeba k Amy Winehause nebo k Duffy. Paloma začala svou kariéru v roce 2007 a teď má na své Facebookové fanouškovské stránce přes 159 tisíc fanoušků. Její videoklipy jsou většinou provázané nějakým příběhem, což znamená, že nejde jenom o nakrucování a otevírání pusy na hudbu. Paloma má opravdu nepřeberné množství modelů. které jsou jako vystřižené z retro filmů. Mě osobně zaujala hlavně svým projevem. Není sice žádná kráska, ale přiznejme si, kdo je krásný bez pomoci "odborníků na krásu". Podle mě má krásný hlas, který si možná hned na první poslech nezapamatujete, ale po pár dalších kolech se vám vryje pod kůži (v tom dobrém smyslu).Paloma-1024x698_large
Alice-hawkins5_large
Tumblr_lhjwvqhmny1qd22goo1_500_large
°°°°°°°°°°°°°°°°

Když jsem procházela její playlist narazila jsem i na písničku, která má stejný název jako jiná od mých oblíbených Charlie Straight - Upside Down. Pouštím, hned na začátku typický retro výjev s deštníkem :D Zní to divně, ale hned jsem si vzpoměla na filmový muzikál Rebelové. Pak začnou první takty a melodie. Najednou si říkám, to už jsem někde slyšela. Začíná zpěv a já už jsem přesvědčená! Je to určitě ta stejná melodie jako u singlu od naší (skoro) Superstar Alžběty Kolečkářové - Andělskej flám. Až na to, že Paloma zpívá anglicky a Alžběta česky, jinak je ta písnička n achlup stejná. Celkem mě tohle zjištění překvapilo, protože jsem si myslela, že si tato česká zpěvačka složila aspoň jeden song, ale co už se dá dělat?
°°°°°°°°°°°°°°°°

Přikládám k porovnání. A prosím o váš názor do komentářů. Jak se vám Paloma líbí? Kdo je podle vás lepší - Pamola nebo Alžběta? Líbí se vám Retro styl?

°°°°°°°°°°°°°°°°

Více fotek a videa v celém článku.


Coldplay - Princess Of China ft. Rihanna

4. června 2012 v 18:28 | Jane Green |  Music ♪♫
Už jste slyšeli nový song od Coldplay a Rihanny? Ne? Tak to si ho honem pusťte a koukněte se i na klip, protože to stojí za to. Odehráá se v Číně a je hodně zajímavý ;) A ještě jako bonus 2 covery na tuhle písničku.