Únor 2013

Sníh, sníh, sníh, sníh,...

24. února 2013 v 22:49 | Jane Green. |  *FOTKY NA TÉMA*
Protože po včerejším ledovém a sněhovém překvapení, které předpovídali snad jen meterologové, je celá republika pokrytá sněhem (nebo alespoň něčím podobným, co už třeba začalo měnit barvu nebo se rozpouštět) jsem se rozhodla vybrat vám sem několik fotek na téma sníh a led ;)

Tumblr_mhnagzzbcq1s0aoboo1_400_large
Před 2 týdny probíhala na Slovensku akce Ice Master, při které se sjelo několik umělců z celého světa, aby předvedli jejich sněhové umění vytesáním ledových soch. Mě se poštěstilo tuhle akci navštívit a viděla jsem několik medvědů, postaviček od Disney nebo dokonce velký sněžný hrad v rozměrech 12x16 m! Při vstupu jsem si ale musela dávat pozor abych sebou nesekla :D Podobné akce probíhají různě po republice i v jiných ročních obdobích. Loni v létě byla podobná soutěž v Brně, ale místo sněhu/ledu byl použit písek. Bylo se taky na co dívat a inspirace se taky dalo nabrat dost ;)

Tumblr_mho6i5xayq1rhdg4vo1_500_large
A pozor na závěje nebo kaluže!
Tak tady je něco pro vaši inspiraci. Jak jste vynaložili vy se sněhem před domem?

Tohle iglů jsme měli nedaleko od domu my ;)
Fotky v celém článku >.<


American Horror Story

20. února 2013 v 17:49 | Jane Green |  American Horror Story
Brouzdám si po FB a najednou narazím na video z 2. série AHS. Celkem dost mě zaujalo a tak jsem se rozhodla podívat co to vlastně je za seriál.


První dojem byla asi myšlenka : "Co si ti američani zase vymysleli?". Hromada krve, zabíjení, vražděné, mrtvol, zbraní, divných lidí a hlavně oživlých duchů. I přes to, že mě horory celkem zajímají, moc jsem jich neviděla, protože se bojím :D (BTW.: Do strašidelného domu na pouti bych nevlezla) mě tenhle seriál tak nějak zaujmul a donutil mě sledovat každý díl a pozorně číst titulky. Shlédla jsem ho během 2 dní a tolik emocí jsem od něj nečekala. Byl opravdu skvěle do detailů promyšlený (i když pár chyb bych tam našla). Nikdy bych neřekla, že mě může tak zaujmout chlapec, který má na krku podpálení nevlastního otce, vystřílení 15 studentů (pod vlivem drog) a zabití nebo alespoň pokus o zabití dalších několika lidí. S Tatem /ten chlapec/ se ale vžijete do úplně jiné situace, pod vlivem jeho emocí zapomenete na všechny ty hrůzy, bolest a zármutky, které způsobil. Tahle postava je jen jedna z mála silných charakterů, které vystupují v seriálu.

/Tate/

Celý děj se odehrává v jednom domě. Jeho první majitel ho postavil kolem roku 1920 ve viktoriánském stylu. Napříč roky zde bydlelo několik lidí, které spojuje dohromady jejich špatný konec. Ať už jsou to vraždy, sebevraždy nebo nešťastné náhody, všichni (až na výjimky zde zemřeli). Do domu se nastěhuje rodinka, které je zrovna v krizi. Manžel podváděl ženu, ona potratila, dcera je v pubertě a ve škole ji šikanují. Mají ještě k tomu finanční krizi. V průběhu dnů, ale zjistí, že to s čím přišli není ještě vůbec nic proti tomu, co zažívají teď. Víc zatím neprozradím, ale vřele doporučuji tuhle americkou hororovou story shlédnout, nejlépe v kuse, aby vám něco neuniklo ;).

Jane.